XTotální stanice NIKON XS / XF

Totální stanice s novou funkcí auto-fokus zrychlí měření v terénu.

Preferujete klasickou totální stanici? Pak je Nikon řady X určitě dobrou volbou. Klasická kvalita NIKON je u této řady doplněna novou funkcí auto-fokusu, která vám pomůže zrychlit měření v terénu. Ovládací program není nijak zásadně změněný a každé tlačítko nabízí přesně to, co v terénu nejvíce potřebujete. Jedno nové tlačítko AF (auto-fokus) je však velká výhoda a zde je podrobný popis:

Automatické zaostření

Proč potřebuji automatické zaostření?

Pomocí automatického ostření můžete pracovat rychleji a snížit namáhání očí. Když hrubě zamíříte totální stanici na cíl, auto-fokus se postará o zbytek. Takže v době, kdy se podíváte dalekohledem na jemné zaostření, je totální stanice zaostřena a připravena k měření.

 

Co dělají různé režimy automatického zaostřování?

V totální stanici XS existují tři různé režimy auto-fokusu, z nichž každý má své výhody pro různé pracovního postupu. Pamatujte, že kdykoli můžete zaostřit autofokusem a následně ručně doostřit pomocí zaostřovacího kroužku.

- Nepřetržitý režim (Continuous mode) - jak název napovídá, auto-fokus pracuje nepřetržitě na jakýkoli typ cíle. Pokud chcete převzít zaostření a ručně zaostřit, udělejte to zaostřovacím kroužkem, stisknutím tlačítka [AF] na přístroji se vrátíte do režimu kontinuálního automatického zaostřování.

- Režim pouze s klávesou (Key Only Mode) - V tomto režimu bude totální stanice elektronicky zaostřovat pouze při stisknutí tlačítka [AF], což funguje jak na hranolovém, tak i na bezhranolovém módu měření dálkoměru.

- Režim Signal + Key (Sig + key) - v tomto režimu lze AF aktivovat dvěma různými způsoby: 1. když je detekován hranol AF se zaostří na tuto vzdálenost a to i pokud je v cestě překážka nebo 2. když je stisknuto tlačítko [AF], pak se může zaostřit i na bližší cíl. Stisknutím tlačítka [AF] se zaostří na hranolový nebo bezhranolový cíl, podle posledního použitého módu. Tento režim je zvláště užitečný a nejvíce doporučený mód AF.

 

Jak funguje automatické zaostření?

Totální stanice provede extrémně rychlé počáteční měření EDM (bez vašeho zásahu), poté motor zaostří čočky na tuto vzdálenost. Všimněte si, že totální stanice musí být schopna provést měření EDM, aby se mohla zaostřit na cíl. Například, pokud chcete měřit pouze úhly na velmi vzdálenou věž (10km) musíte zaostřit ručně.

Totální stanice NIKON XS nebo totální stanice NIKON XF je nyní k dispozici za výbornou cenu včetně prodloužené záruky.

Další podrobnosti můžete vidět také na stránkách výrobce Spectra Geospital.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Platební metody