X

BRX7Jak správně vybrat nivelační přístroj

Skutečně potřebujete ten nejdražší nivelák na trhu?Výsledek obrázku pro nivelák na stavbě rodinného domuNivelační přístroj, zjednodušeně nivelák, dnes používají jak amatérští stavaři např. při stavbě svého rodinného domu, tak profesionálové na stavbách menšího či většího rozsahu.

Pokud plánujete koupi optického nivelačního přístroje, je hned na začátku dobré si uvědomit, pro jaké účely jej budete používat. Potřebujete-li zaměřovat základy malého rodinného domu, nivelovat správné výšky základů a stěn, patrně vám bude plně dostačovat nivelační přístroj se zvětšením 20x a přesností 2.0 mm/km.

Jakmile potřebujete zaměřovat vzdálenosti 30 m, 50 m a dále, případně přesně plánovat ocelové konstrukce, rozhodně sáhněte po přístroji s lepším zvětšením, tedy 26x, 28x nebo 32x, ale také s lepší přesností.

Obecně platí, čím větší zvětšení a přesnost niveláku, tím vyšší cena.

Dnes se na našem trhu setkáte s celou řadou značek. K těm opravdu kvalitním patří nivelační přístroje značky NEDhttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQf4C2IfODl4hZX8xngqwB4ZMnUliOzC9fVz4xfjFznsxQ_hL8_O, Leica, Lamigo, geofennel, SOUTH. Všechny zmíněné značky jsou ve většině případů vybaveny skleněnou optikou (pozor na levné výrobky, které mají optiku plastovou a po čase přestane být průzor čitelný) a tělo přístroje je kovové.

V našem odborném servisu, ve kterém vám rádi poradíme s výběrem vhodného nivelačního přístroje, provádíme servis a seřízení většiny značek niveláků.
 

Lamigo AN-28

GB30

Leica NA720

Cena 3990,- + DPH

Cena 5990,- + DPH

Cena 12340,- + DPH

Dosah : 50 m
Přesnost: 1,5 mm/km obousměrné nivelace

Zvětšení: 28x
Tělo kompenzátoru: kovové
Kompenzátor: magnetický

Výrobce: Lamigo

Dosah : 50 m
Přesnost: 1,5 mm/km obousměrné nivelace

Zvětšení: 32x
Tělo kompenzátoru: kovové
Kompenzátor: vláknový

Výrobce: Gance

Dosah : 50 m
Přesnost: 1,5 mm/km obousměrné nivelace

Zvětšení: 20x
Tělo kompenzátoru: kovové
Kompenzátor: vláknový

Výrobce: Leica
S výběrem vhodného přístroje vám rádi poradíme, stačí zavolat naši bezplatnou linku 800 123 228 nebo přijít k nám do prodejny. Skladem většina na eshopu nabízených přístrojů.

Platební metody