XVyhledání skrytých kabelů a inženýrských sítí

Zakládáte stavbu, připravujete výkopové práce a nejste si jisti průběhem kabelů nebo inženýrských sítí pod zemí? Potřebujete zjistit hloubku vedení pod zemí?

Lokátor GEOMAX EZiCAT vyhledá a zefektivní lokalizaci podzemních kabelů či potrubí. Jedná se o zařízení s automatickou identifikací skrytého vedení a několika režimy vyhledávání. Ovládání je velmi snadné, stačí nastavit vhodný režim a stisknout spoušť lokátoru. EZiCAT je vybaven grafickým ukazatelem síly signálu a automatickým testem funkčnosti přístroje po jeho spuštění. Model EZiCAT i550 umožňuje i zaměření hloubky vedení s 10% odchylkou. Pro zjištění hloubky je ale nutné zároveň použít i generátor signálu EZiTEX t100 nebo t300. Vyšší model EZiCAT i750 xf je navíc doplněn o GPS pro ukládání polohy, pamětí a bluetooth. V software X-PAD VU po stažení dat z měření lze data analyzovat a vytvořit protokol. i750 xf má k dispozici i další nižší frekvence a tyto je vhodné používat pro vyhledávání vedení na delší vzdálenosti nebo v lokalitách, kde je velké množství jiných sítí.

 

Generátor signálu GEOMAX EZiTEX je velmi důležitým příslušenstvím. Umožňuje zlepšení detekce vedení v lokalitě s vysokým rušením signálu a rovněž vylepší detekci neaktivních vedení, např. veřejné osvětlení. Dále umožnuje v kombinaci s EZiCAT i550 odhadnout hloubku vedení pod povrchem a v součinnosti s dalším příslušenstvím (GEOMAX EZiROD) vyhledat i průběh nevodivých vedení jako plastové či betonové trubky. Model EZiTEX t300 je oproti základnímu modelu t100 doplněn o další frekvence 512MHz a 640MHz vhodné pro vyhledání vedení na delší vzdálenosti.

 

Trasovací prut se sondou GEOMAX EZiROD je potřebný pro zjištění průběhu nekovových potrubí. Je k dostání v délce 50m a 80m a prut je namotán na cívce a zakončen vlastní sondou štíhlého tvaru. Použít jej lze jak v horizontální tak vertikální poloze v kombinaci s lokátorem EZiCAT a generátorem signálu EZiTEX. K dispozici jsou pak další výkonnější sondy určené pro lokalizaci vedení v hloubce do 5m - dvoufrekvenční sonda, do 12m - MAXI sonda. Rovněž lze objednat a použít signální kleště o různých průměrech, které slouží k detekci konkrétního vodivého podzemního vedení a jež se upevňují na vedení v místě, kde je to možné. Takto lze vedení přesně lokalizovat i v místech, která jsou plná jiných podzemních vedení.

 

Locátor Geomax EZiCAT i550 máme rovněž v půjčovně a to i s potřebným příslušenstvím. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

 

 

 

 

Platební metody