XTotální stanice SOUTH

Objevte novou úroveň přesnosti a rychlosti s totálními stanicemi SOUTH!  Nabízíme moderní přístroje s bezhranolovým dálkoměrem, které vám usnadní práci díky intuitivnímu ovládání a široké škále funkcí. Získejte spolehlivost, přesnost a efektivitu s totálními stanicemi SOUTH!

Objevte novou úroveň přesnosti a rychlosti s totálními stanicemi SOUTH! Moderní přístroje s bezhranolovým dálkoměrem, které vám usnadní práci díky intuitivnímu ovládání a široké škále funkcí.

South N6+: Rychlý a přesný, s českým ovládacím softwarem a snadným importem/exportem dat přes USB. Laserová olovnice a stopa pro rychlé cílení, úhlová přesnost 2“ a kompenzátory na obou osách zaručují spolehlivé měření.

South N1 CAD: Inovovaný model s 5,5“ dotykovým displejem a Androidem 11. Laser s dosahem až 1 km a úhlová přesnost 2“ činí tento přístroj ideálním pro geodézii a stavebnictví. Aplikace SurveyStar, lokalizovaná do češtiny, nabízí komplexní funkce včetně importu CAD souborů a P2P měření.
 

PODROBNÝ POPIS

South N6+
Totální stanice s rychlým bezhranolovým dálkoměrem a intuitivním ovládacím software v českém jazyce. Snadný import a export dat pomocí USB flash. Přístroj je vybaven laserovou olovnicí pro snadnou centraci a laserovou stopou pro rychlé cílení při měření nebo vytyčování. Spolehlivost měření zajišťuje 2“ (0,6mgon) úhlová přesnost a kompenzátory na obou osách. Komfort měření zvyšuje „trigger key“, tlačítko pro rychlý sběr dat.

 

South N1 CAD
Nový model SOUTH N1 vychází z modelu N6+, navíc je doplněn a inovován o 5,5“ dotykový displej a operační systém Android 11, který posouvá ovládání přístroje na vyšší úroveň. Díky unikátnímu bezhranolovému dálkoměru s duálním laserem s dosahem až 1km a úhlové přesnosti 2“ (0,3mgon) lze tuto totální stanici použít pro většinu úloh v geodézii a ve stavebnictví. Měřící aplikace SurveyStar je lokalizována do českého jazyka a nabízí všechny potřebné funkce.

Stanovisko je možné zadat volné nebo s orientací na známé body se zaměřením délky nebo jen úhlu. Při určení stanoviska protínáním zpět ze známých bodů lze vyloučit nebo přeměřit nevycházející orientaci bez nutnosti opakovaného měření celé osnovy. Stanovisko přístroje můžete orientovat i k referenční přímce a poté od ní měřit odchylky jednotlivých bodů.

Kromě běžného měření a vytyčování podrobných bodů, přímek, offsetů přístroj umožňuje i P2P měření (výpočet vodorovné a šikmé délky, výškového rozdílů a sklonu mezi 2 libovolnými body v prostoru). Zajímavou funkcí je i podpora importu CAD souborů ve formátu DXF. Po načtení souboru dojde k vytvoření podkladové mapy, která umožňuje výběr bodů a linií k vytyčení jejich okliknutím.

 

Porovnání rozdílných vlastností totálních stanic SOUTH

Funkce

SOUTH N6+

SOUTH N1

Operační systém

Vlastní

Android 11.0, software SurveyStar

Displej

Černobílý

Barevný, dotykový 5.5“

Dosah s hranolem/bez hranolu

Až 5000 m/600m

Až 5000 m/1000m

Úhlová přesnost

2" (0,6mgon)

2" (0,6mgon)

Přesnost měřené vzdálenosti

2mm+2ppm

2mm+2ppm

Mapa

ne

Ano, vytváří náhled bodů + podpora CAD

EDM měření vzdálenosti

Jeden laser EDM

Duální laser EDM

Přenos dat

Bluetooth, USB

USB,SD karta, Bluetooth, WiFi - cloud

 

 

Výstup dat z N6+
Přístroj během měření ukládá pravoúhlé souřadnice Y,X,Z a zároveň i polární souřadnice (úhly, délky).
Exportem zakázky na USB flash dojde k vygenerování souborů: .CSV + .DAT – pravoúhlé souřadnice, TXT – polární souřadnice TOPCON formát GTS-7/GTS-210 a .DXF soubor pro import do CAD programů.
 

Výstup dat z N1
Před exportem lze vybrat zda potřebuji exportovat pravoúhlé souřadnice Y,X,Z (formát .TXT, .CSV,.DAT, DXF) nebo polární opět ve formátu TOPCON GTS-7. Data poté vyexportuji do interní paměti přístroje odkud je lze dále přenášet na USB, paměťovou kartu, bluetooth., nebo nasdílet do cloudu.

 

 

Ukázky z programu SurveyStar N1 Android

Základní obrazovka měření

 

Výpočet stanoviska č. 5055 protnutím zpět ze známých bodů v souřadnicovém systému S-JTSK v programu SurveyStar (N1)

 

Import podkladové situace ve formátu DXF společně se seznam souřadnic k orientaci stanoviska.

 

Okliknutí linie a výběr bodu k vytyčení.

 

Vytyčení bodu na linii zvolené z DXF podkladu: dHA - horizontální úhel ve směru vytyčovaného bodu, Zpět/Vlevo/Nahoru směrové naváděcí údaje k nalezení a stabilizaci vytyčovaného bodu.

 

 

Platební metody