XNový potrubní laser NEDO TUBUS 2

Velký pomocník pro velké i malé projekty

NEDO potrubak

Jedním z nejpoužívanějších zařízení při pokládce potrubních systémů a při vytváření kanalizačních systémů je v dnešní době potrubní laser .

Potrubní, nebo-li pipe laser je schopen cílit paprsek na vzdálenost 100 až 200 metrů, a tím značně usnadňuje v průběhu pokládky udržení roviny nebo dodržení spádu. Potrubním laserem nastavíte sklon až do 15%. Při pokládce inženýrských sítí je velmi důležité dodržet nejen rovinnost, ale také sklon.

Tradičním výrobcem laserových stavebních měřících přístrojů je německá značka NEDO, která v roce 2020 přichází na trh s novým modelem potrubního laserpotrubní laser Nedo TUBUS 2 s výkonější zelenou diodou. Hlavní výhodou zeleného laserového paprsku je skutečnost, že je nejen čtyřikrát lépe viditelnější pro lidské oko než červený paprsek, ale díky výkonější diodě má i delší dosah, a to až 300m.  Laserový bod přístroje TUBUS 2 je snadno viditelný na velkou vzdálenost na výškově nastavitelné desce dokonce i za nepříznivých světelných podmínek. Tato vysoká viditelnost vám umožní pracovat  mnohem rychleji.

 

Potrubni laser TUBUSDalší velkou výhodou nového potrubního laseru je intuitivní ovládání a velmi přehledný displej, kde jsou dobře čitelné všechny důležité nastavené parametry jako je spád, příčný sklon, zarovnání do osy a stav baterie. Displej potrubního laseru NEDO TUBUS 2 je OLED, který je čitelný i na sluníčku. Dálkové ovládání TUBUS 2 kombinuje radiové a infračervené dálkové ovládání podle potřeby, což zaručuje velký dosah i nemožnost rušení. Tlačítka na potrubním laseru TUBUS 2 i tlačítka na dálkovém ovládání jsou koncipována identicky, proto nedochází k chybám z nastavení.

 

Potrubní laser TUBUS 2 je extrémně odolný v robustním těle, čímž vyhoví všem projektům v blátě, vodě, sněhu,… Pouzdro TUBUS 2 je vyrobeno ze slitiny hliníku s krytím IP68. Vnitřní ochrana proti nárazu velmi spolehlivě chrání mechanické i elektronické prvky při nárazu, pádu a dalších nepříjemných možnostech, které na stavbě v běžném provozu nastávají denně.

Přístroj v naší nabídce nabízíme včetně kalibrace. Stejně tak poskytujeme servis na všechny modely NEDO, a potrubní lasery i dalších značek. Servis provádíme na pobočkách Pardubice, Praha a nově i Olomouc.

Platební metody