XKřížový laser – neocenitelný pomocník při dokončovacích pracech

zapomeňte na tužku....

Křížový laser se používá pro přesné vymezení vodorovných a vertikálních linií při dokončovacích pracích v interiéru. Usnadní vám pověšení obrazu na stěnu, obkládání koupelny dlaždičkami i připevnění police. Pokud se chystáte na výmalbu pokojů různými barvami, laser vám přesně oddělí jednotlivé části zdi pro nanášení příslušných barev. Je to skvělý pomocník při stavebních a rekonstrukčních pracích, pomůže vám s obkládáním, výstavbou příček, s instalací podhledů či zárubní.

 

Základní vlastnosti křížových laserů

Existují různé druhy křížových laserů, liší se od sebe zejména počtem vysílaných paprsků. Velkou výhodou křížového laseru je snadná obsluha, kterou zvládne každý technik. Není tedy potřeba žádné zaškolení.
Křížové lasery stačí pohodlně umístit do prostoru a laser se už sám postará o precizní vymezení linií. Přesnost paprsku křížového laseru dosahuje zhruba 1 mm/m až 2,5 mm/m.
Mezi nejoblíbenější křížové lasery v naší nabídce patří Křížový laser Lamigo CROSS 4.1 v základní i rozšířené sadě. Jaké jsou jeho základní specifikace a vlastnosti?

Jak prodloužit viditelnost křížového laseru?

Dosah křížového laseruViditelnost laserového paprsku dosahuje obvykle 20 metrů. Pokud chcete několikanásobně prodloužit dosah, můžete použít přijímač laserového paprsku, tzv. detektor. V kombinaci s detektorem laserového paprsku RC-9 lze křížový laser používat i v exteriéru.

Jaký je rozdíl mezi křížovým a rotačním laserem?

Základním rozdílem mezi křížovým a rotačním laserem je jejich dosah a způsob využití. Křížový laser je ideální pro použití v interiéru, protože určuje vzájemně kolmé linie v různých směrech a vzhledem k malým vzdálenostem v místnosti jej lze používat i bez detektoru paprsku. Oproti tomu rotační lasery vytváří pouze vodorovnou rovinu v rozsahu 360° a svým dosahem v řádu i stovek metrů jsou předurčeny k použití při exteriérových stavebních pracích.

Možnosti využití křížového laseru

Křížový laser se skvěle hodí pro dokončovací práce. Využití najde především v následujících oblastech:Pokud vybíráte ten pravý dárek pro zapáleného kutila, s křížovým laserem jistě nešlápnete vedle.
 

Platební metody