Xdatový záznamník Spectra FOCUS Data Collector/ Trimble CU5

Potřebujete si uvolnit ruce během měření s robotickou totální stanicí?

Jistě znáte situace z měření v terénu, kdy potřebujete zaměřit body dálkoměrem v bezhranolovém módu. Např. při protínání na stavbě na bodové pole/štítky, zaměření situace identických bodů před vyhotovením geometrického plánu nebo při zaměření okna, krovu, fasády atd.. Rozměrný záznamník Vám ale při tomto způsobu měření od stroje překáží. Na pár bodů či krátké měření jej lze podržet v jedné ruce, pokud máte bodů k měření více či jej provádíte často, může to být již obtěžující a práci zdržující. Provizorně lze problém vyřešit držákem na stativ, záznamník je ale v takovém případě obvykle pod úrovní stroje a při delším a četnějším měření je to již nepraktické a opět zdržující. Pokud tedy často měříte od stroje ale i v jednomužním robotickém módu a navíc se poohlížíte po novém pomocníkovi, zbystřete.
 

Výrobce Spectra Geospatial přichází s inovovaným Trimble CU záznamníkem v novém svižném OS Android kabátku nesoucí název FOCUS DATA Collector.

 

Tento záznamník umožňuje kombinované měření v robotickém módu díky speciálnímu držáku na výtyčku s radio modemem a zároveň jej lze snadno zacvaknout do těla totální stanice FOCUS 50. 5“dotykový displej a operační systém Android umožňuje svižné ovládání měřícího software Spectra/ Trimble ORIGIN a díky široké konektivitě (USB flash disk, WiFi, Connect cloudu, dokovací stanice) jsou veškeré přenosy dat snadné.

 

V případě zájmu o předvedení záznamníku jsme k dispozici.

 


 

Platební metody