Snad každý již někdy slyšel o přístroji jménem nivelační přítroj nivelák. Ve své podstatě jde o jednoduchého pomocníka, který umožňuje stanovit rovinu. Vývoj v této oblasti dokládá, že všechny přístroje se zdokonalují a zjednodušují pro jejich uživatele. Všechny přítroje značky SOUTH jsou osazeny kvalitním kompenzátorem, který zaručuje dorovnání obrazu do roviny. Stačí ustavit nivelační přístroj do přibližné roviny a už je nivelační přístroj připraven k použití. NL32 jako všechny nivelační přístroje SOUTH jsou plně kovové přístroje, tedy velmi odolné a seřiditelné nivelační přístroje. Všechny přístroje jsou osazeny skleněnými čočkami, mimochodem pokud někde uslyšíte, že je nějaký nivelační přístroj osazen umělohmotnými, pak se jedná o podivnost. Skleněné čočky jsou mnohem levnější při výrobě a mnohem odolnější v terénu. Jediným rozdílem, které přístroje nabízí je jejich ochraný faktor, podobně jako je to u brýlí. Nivelační přístroje SOUTH patří mezi nejkvalitnější nivelační přístroje z Číny, kde se mimochodem vyrábí asi 99% klasických nivelačních přístrojů. Sestava NL32 je profesionální kompletní nivelační set se skleněnou optikou. Spolehlivý nivelační přístroj vhodný na stavbu většího rozsahu. Zvětšení 32x, přesnost 1,5 mm/km oboustrané nivelace. Nivelační přístroj, stativ i nivelační lať jsou z kvalitní výroby společnosti SOUTH.

Hlavní výhody jsou: vše v jedné sadě a od jednoho výrobce, nivelační přístroj s kvalitní skleněnou optikou, která neoslepne, vodotěsný nivelační přístroj, robustní hliníkový stativ s rovnou hlavou a rychlosvěrami. Možnost opravitelnosti a kalibrace, vyrobeno dle normy ISO 9001, rychlý záruční i pozáruční servis. Dodávaná sada obsahuje nivelační přístroj NL32, hliníkový stativ s rychlosvěrami a 5 m nivelační teleskopickou hliníkovou lať s cm/mm dělením, pouzdro na nivelační lať, libelu a náhradní zarážku k přístroji, návod v českém jazyce.

Firma SOUTH uvádí na trh novou řadu kompenzátorových nivelačních přístrojů NL-XX, které jsou vhodné pro stavebníky, strojaře i geodety. Kvalitní dalekohled se zvětšením 32x poskytuje vynikající a vysoce kontrastní obraz. Přístroj je vybaven vestavěným stabilizátorem zajišťujícím vysokou spolehlivost měření. I přesto, že jsou přístroje NL-XX cenově velmi přijatelné, patří stále mezi přístroje zajišťující vysokou úroveň přesnosti, spolehlivosti a výkonnosti. Tedy vlastnosti, které zákazník od profesionálních výrobků očekává. Dalekohled přístroje poskytuje velmi ostrý, jasný a vzpřímený obraz. Průměr objektivu je 34 až 38mm. Přístroj má velmi krátkou délku zaostření 0,5m, což je vynikající zejména při práci v uzavřených, nebo stísněných prostorách. Rovněž vzduchem tlumený kompenzátor s rozsahem 15? umožňuje velice přesné urovnání záměrné přímky do vodorovné roviny s přesností 0.6. Standardní vybavení dále obsahuje rychlé, snadno ovladatelné a pohodlné dvourychlostní zaostřování, horizontální kruh s gradovým dělením a jemnou horizontální ustanovku bez funkce hrubé ustanovky.

Objednejte si předvedení, které vás nebude stát nic a získáte nový rozměr vašich vědomostí, co vše máte chtít od nivelačních přístrojů nové generace.

Pro přímý vstup k dalším informacím o produktu klikněte ZDE
english
přihlášení Přihlášení
Registrace
Staňte se našimi
fanoušky
Volejte ZDARMA
800 123 228

Domů

Servis a kalibrace

Servis a kalibrace

Servisní a kalibrační středisko

Servisní a kalibrační středisko v Pardubicích, Plzni a nově i Praze nabízí kompletní služby na poli oprav a kalibrací. Naše firma je k dispozici všem, kteří si zavádí řízení jakosti. Již dnes provádíme opravy dle postupů oprav jednotlivých výrobců a při kalibracích jsou dodržovány veškeré platné normy a standardy. Nabízíme neautorizovaný servis všech přístrojů.

Nabízíme Vám komplexní zajištění metrologických služeb, které vám pomůže snížit náklady a rizika, zjednoduší organizační i dokumentační činnost, zlepší plnění vnitropodnikových norem.

Co od této služby očekávat:

  • Vytvoření a vedení databáze měřidel vč. jejich inventarizace
  • Kalibrace měřidel
  • Rekalibrace měřidel
  • Stanovení časového plánu kalibrací a rekalibrací
  • Vytvoření harmonogramu servisních prohlídek
  • Opravy měřidel
  • Úvodní školení a průběžná školení zaměstnanců
  • Poradenství

Opravy a servis přístrojů a pomůcek

Naše servisní střediska (Pardubice, Plzeň a Praha), které jsou vybavena nejmodernější technikou, zajišťují záruční i pozáruční opravy všech geodetických a stavebních přísrojů a pomůcek. Mezi nejběžnější opravy patří servis nivelačních přístrojů, teodolitů, stavebních laserů, koleček, GPS, dálkoměry, které se snažíme řešit do 48 hodin a po dobu opravy zapůjčujeme náhradní přístroj. Běžné seřízení a justáž zajišťujeme i u zákazníka, dokonce i na staveništích.

Dnes jsme naše snahy upnuly především na opravy značek ASHTECH, SPETRA PRECISION, THALES, NIKON, MAGELLAN, SOUTH, METER-MAN a GPI, které na českém trhu zastupujeme, ale i nadále zajišťujeme neautorizoavné opravy totálních stanic, teodolitů, rotačních a potrubních laserů, všech ostatních výrobců, které používají geodeti a stvaři.

Ceny oprav se liší podle poškození, ale oprava nivelačního přístroje pro kalibraci je zhruba 800,- Kč bez DPH a oprava přístroje po pádu většinou nepřesahuje 3.000,- Kč bez DPH. Cestovné se při větší opravě neúčtuje.

Trvalá sleva 20% na servis a kalibraci - s nalepenou samolepkou na vašem přístroji, kterou získáte po prvním servisu u nás.

K přístrojům je možné vystavit osvědčení o seřízení přístroje, které z části nahradit kalibrační protokol. Jeho obsahem je záruka funkčnosti přístoroje a parametry výrobce, který daný přístroj splňuje. To znamená, že Vám toto osvědčení zaručuje třídu přesnosti, ale není z něj patrné o jaké opravy by se měl přístroj nebo pomůcky srovnávat k normále. Tento list se většinou vystavuje po opravách přístrojů, které nevyžadují kalibrační list.

Zapůjčení přístrojů:

Nivelační přístroj od 100 Kč / den
Teodolit od 200 Kč / den
Totální stanice od 300 Kč / den
GIS GPS od 300 Kč / den
Geo GPS od 400 Kč / den
Potrubní laser od 250 Kč / den
Rotační laser od 250 Kč / den>

Slevy při zapůjčení na delší dobu až 20 %, dle upřesňujícího jednání.

Kalibrace

CO JE KALIBRACE? „Kalibrace je souhrn činností, kterými se za daných podmínek stanoví vztah mezi hodnotami veličiny naměřenými měřicím přístrojem a odpovídajícími hodnotami, realizovanými etalonem.“ Tak to je přesná definice toho, co pro mnohé z Vás představuje papír, který potřebujete pro splnění zákonných podmínek vašeho měření. Jistě však dobře víte, že seřízené stroje, přístroje i příslušenství mohou předejít mnoha nesnázím ve vaší práci a asi mi dáte za pravdu, že v geodézii a stavebnictví to platí dvojnásobně. Proto jsme se rozhodli blízko Pardubic obnovit testovací základnu pro dálkoměry, která je dnes nově využívaná i pro ověření GPS přijímačů, přenést si pracovní etalon pro úhly a pro niveletu. Kompletní kalibrační služby včetně servisního zásahu pro GPS, totální stanice, teodolity, dálkoměry a nivelační přístroje pod jednou střechou najdete nyní v GEOOBCHODĚ. V současnosti máme přenesený rovinový etalon pomocí nivelačního přístroje SOUTH NL32. Na této základně provádíme veškeré rovinové kalibrace a na naší úhlové základně úhlový etalon pomocí teodolitu SOUTH ET05 a nově i dálkoměrnou základnu. Kromě profesionality a spolehlivosti vám nabízíme nadstandardní služby v podobě servisu a kalibrací na počkání či během víkendu.

Zvažte zda by nestálo zato zkontrolovat Vaše každodenně používané přístroje, stejně tak jako to děláte s vaším autem. Každoroční kontrola přístrojů by měla být standardní záležitostí nejen pro vaší jistotu, ale především pro splnění předpisů a norem. Zajišťujeme veškeré kalibrační služby u kalibračních středisek po celé republice, kde máme dohodnuté smluvní ceny.

Trest smrti hrozil tomu, kdo zapomněl nebo zanedbal svoji povinnost zkalibrovat své měřidlo délky při každém úplňku. Takové bylo riziko královských architektů odpovědných za budování chrámů a pyramid pro faraony ve starém Egyptě tři tisíce let před naším letopočtem. První královský loket byl definován jako délka předloktí od lokte ke špičce nataženého prostředníčku vládnoucího faraona, plus šířka jeho ruky. Prvotní měření bylo přeneseno na černou žulu a do ní vytesáno. Pracovníkům na staveništích byly předány žulové nebo dřevěné kopie a architekti byli odpovědni za jejich udržování. Může nám sice připadat, že jsme prostorově i časově velice vzdáleni od těchto prvopočátků, nicméně lidé od té doby vždy kladli velký důraz na správné měření. Již blíže k naší době, v roce 1799, byla v Paříži vytvořena desetinná metrická soustava uložením dvou platinových etalonů metru a kilogramu; to byl předchůdce dnešní Mezinárodní soustavy jednotek (soustava SI). Náklady na měření a vážení v dnešní Evropě představují plných 6 % celkového hrubého národního produktu. Metrologie se stala přirozenou součástí našeho každodenního života. Dřevěná prkna i kávu nakupujeme podle velikosti a váhy; měříme odběr vody, elektřiny a tepla, a důsledky toho pociťujeme v našich peněženkách. Váhy v koupelně nám kazí náladu, stejně jako policie kontrolující rychlost jízdy a případné finanční ...

© 2012 geoobchod, s.r.o. - všechna práva vyhrazena - podmínky používání

EasyWay Creative