Snad každý již někdy slyšel o přístroji jménem nivelační přítroj nivelák. Ve své podstatě jde o jednoduchého pomocníka, který umožňuje stanovit rovinu. Vývoj v této oblasti dokládá, že všechny přístroje se zdokonalují a zjednodušují pro jejich uživatele. Všechny přítroje značky SOUTH jsou osazeny kvalitním kompenzátorem, který zaručuje dorovnání obrazu do roviny. Stačí ustavit nivelační přístroj do přibližné roviny a už je nivelační přístroj připraven k použití. NL32 jako všechny nivelační přístroje SOUTH jsou plně kovové přístroje, tedy velmi odolné a seřiditelné nivelační přístroje. Všechny přístroje jsou osazeny skleněnými čočkami, mimochodem pokud někde uslyšíte, že je nějaký nivelační přístroj osazen umělohmotnými, pak se jedná o podivnost. Skleněné čočky jsou mnohem levnější při výrobě a mnohem odolnější v terénu. Jediným rozdílem, které přístroje nabízí je jejich ochraný faktor, podobně jako je to u brýlí. Nivelační přístroje SOUTH patří mezi nejkvalitnější nivelační přístroje z Číny, kde se mimochodem vyrábí asi 99% klasických nivelačních přístrojů. Sestava NL32 je profesionální kompletní nivelační set se skleněnou optikou. Spolehlivý nivelační přístroj vhodný na stavbu většího rozsahu. Zvětšení 32x, přesnost 1,5 mm/km oboustrané nivelace. Nivelační přístroj, stativ i nivelační lať jsou z kvalitní výroby společnosti SOUTH.

Hlavní výhody jsou: vše v jedné sadě a od jednoho výrobce, nivelační přístroj s kvalitní skleněnou optikou, která neoslepne, vodotěsný nivelační přístroj, robustní hliníkový stativ s rovnou hlavou a rychlosvěrami. Možnost opravitelnosti a kalibrace, vyrobeno dle normy ISO 9001, rychlý záruční i pozáruční servis. Dodávaná sada obsahuje nivelační přístroj NL32, hliníkový stativ s rychlosvěrami a 5 m nivelační teleskopickou hliníkovou lať s cm/mm dělením, pouzdro na nivelační lať, libelu a náhradní zarážku k přístroji, návod v českém jazyce.

Firma SOUTH uvádí na trh novou řadu kompenzátorových nivelačních přístrojů NL-XX, které jsou vhodné pro stavebníky, strojaře i geodety. Kvalitní dalekohled se zvětšením 32x poskytuje vynikající a vysoce kontrastní obraz. Přístroj je vybaven vestavěným stabilizátorem zajišťujícím vysokou spolehlivost měření. I přesto, že jsou přístroje NL-XX cenově velmi přijatelné, patří stále mezi přístroje zajišťující vysokou úroveň přesnosti, spolehlivosti a výkonnosti. Tedy vlastnosti, které zákazník od profesionálních výrobků očekává. Dalekohled přístroje poskytuje velmi ostrý, jasný a vzpřímený obraz. Průměr objektivu je 34 až 38mm. Přístroj má velmi krátkou délku zaostření 0,5m, což je vynikající zejména při práci v uzavřených, nebo stísněných prostorách. Rovněž vzduchem tlumený kompenzátor s rozsahem 15? umožňuje velice přesné urovnání záměrné přímky do vodorovné roviny s přesností 0.6. Standardní vybavení dále obsahuje rychlé, snadno ovladatelné a pohodlné dvourychlostní zaostřování, horizontální kruh s gradovým dělením a jemnou horizontální ustanovku bez funkce hrubé ustanovky.

Objednejte si předvedení, které vás nebude stát nic a získáte nový rozměr vašich vědomostí, co vše máte chtít od nivelačních přístrojů nové generace.

Pro přímý vstup k dalším informacím o produktu klikněte ZDE
english
přihlášení Přihlášení
Registrace
Staňte se našimi
fanoušky
Volejte ZDARMA
800 123 228
Kdo je Nivelda a Teolda?


Už mnoho desetiletí slídíme po světě a snažíme se pomáhat všem, kteří se zajímají o geometrii a zeměměřičství. Dosud nás nikdo neviděl a jen tak někomu se neukážeme. Momentálně jsme se usídlili v geoobchodě v Pardubicích, kde jsme našli vše co nás zajímá, dobré jídlo a pití i nocleh ujde. Odsud vám budeme přinášet naše názory, pověsti a komentáře z dávno prošlých i současných let. Na úvod je vhodné představit i naše mladší sestry Totálku a Gpsku, ty se nám také občas pletou do skřítkovského řemesla a specializuji se na novější udělátka. Jejich modernímu pojetí světa však moc nerozumíme, a proto vás o moderních věcech budou informovat spíše ony.

Ale nyní už začneme něco z historie. Asi všichni dobře znáte našeho nejslavnějšího Čecha pana Járu, ale málo kdo z vás tuší, že právě on může za rozkvět slova zeměměřič v Čechách. To bylo tenkrát, když jsme s Niveldou navštívili jednoho šikovného Švýcara kolem roku 1920, který měl přestavit světu převratný přístroj. Netušili jsme, že u něj potkáme krajánka, tenkrát neznámého Járu. Byl pravou rukou mistra, ba co více jeho hlavním mozkem. Když byl představen WILD T2 a nikde se neobjevilo jeho jméno, Jára odešel do Čech a rozhodl se pro měřičskou praxi. Cestou domů namaloval dvě krásné postavičky do poznámkového bloku, které jsme si dovolili ponechat na památku a dnes je vydáváme za sebe sama. Protože si Jára nechtěl říkat geometr, vymyslel si překlad tohoto slova a použil geniální myšlenku – geo je země a metrein je měřit, budu si tedy říkat zeměměřič. Právě tímto překladem se dodnes řídíme a užíváme jej pro pojmenování někoho, kdo běhá po světě s latí, kouká do čočky a dnes i pozoruje satelity a výsledky kreslí na papír. I jeden slavný časopis se tak jmenuje, ale o něm někdy příště.

Pokud vás tedy zajímá náš komentář, tak mějte na paměti, že jsme šotci a ne vždy budeme přinášet jen chválu na výrobky, které v geoobchodě uvidíme, i když se říká, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Když už si uděláte čas a pustíte se do čtení některého článku, pak nám samozřejmě můžete napsat něco z vašich zkušeností, aby i ostatní čtenáři měli možnost posuzovat výrobek z různých pohledů. Naše adresa je nivelda@geoobchod.cz a teolda@geoobchod.cz

Ať se práce daří, přejí

Teolda a Nivelda

© 2012 geoobchod, s.r.o. - všechna práva vyhrazena - podmínky používání

EasyWay Creative